Navždy.

17. dubna 2016 v 9:34 | J. |  Pisálkův šuplík
Krátký výsek z času věnovaný všem mým pochybnostem.
...

...Byli mladí, velice mladí. Nádraží zelo prázdnotou, naplněné posledními letními paprsky. Železná lavička byla i přes teplý den studená a šediví holubi se neslyšně snášeli ze střechy na zem mezi koleje.
...Svíral její chladnou bledou ruku ve své. Oba mlčeli a hleděli na ostnatý drát, který odděloval nádraží od rozbahněného pole. Začalo foukat.
..."Co když," hlas se jí po dlouhém mlčení zachvěl, proto si tiše odkašlala, " co když to nebude navždy?"
Odpovědí jí nebylo víc než neurčitý pohled.
...Vítr utichl a ručička na velkých hodinách nad nimi se hlasitě posunula. Pevně ji stiskl ruku.Začali přicházet lidé, prostor se zaplňoval hlasy a přijel první vlak, který směřoval do města. Poté dorazil i jeho vlak. Vzal velký kožený kufr po jeho pravici a postavil se. Políbil její studená ústa a volnou rukou ji zvedl bradu trochu výš, aby jí viděl do tváře.
..."Před pár dny jsem v novinách četl článek o paralerních světech," položil kufr na zem, aby měl ruce volné ke gestikulaci, když viděl její zmatený výraz, "prý toto není jediný život, jediný svět, ale je možné že jich je spousta dalších, kde je všechno jinak. Žádná válka, žádné problémy s chudobou, žádné upadlé knoflíčky," zasmál se a jemně vzal hnědý knoflík, který se pohupoval na jedné nitce z jejího kabátu.
...Podíval se jí do tváře a znova zvážněl: "Možná to ten doktor fyziky neměl v hlavě v pořádku a je to jen další blázen popletený všemi těmi čísly a písmeny v rovnicích, ale," poodstoupil a pomalu couval směrem k vlaku, "ale já se od té doby každý den modlím, aby toto byl on - ten svět, ve kterém my dva zůstaneme navždy spolu."
...Usmál se, tak jak to často nedělával, a otočil se směrem k vlaku.
...Nechal jí tam stát v lehkém kabátku na sobě s knoflíkem v dlani. Když se vyhoupl na malý stupínek u dveří, ještě jí naposledy zamával a zmizel. Mrazivý vítr zahnal slunce pod mraky a teplé slzy na dívčí tváři začaly chladnout.

...

Namaste.

J.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama