Plačící matka.

22. dubna 2016 v 20:10 | J. |  Ostatní
...Mým velkým problémem je.. že nedodržuji slovo. Tedy pokud jste četli můj medailonek, pochopíte proč. Fotoblog a tolik slov. Tak jen kratičce, ale přála bych si jediné - i ti, co neradi čtou, pokračujte, vystupte z komfortní zóny lenosti a dejte mi šanci Vám o něčem říci....


...Ač je dneska Den Země, nesouvisí to s tím až tolik. Nejsem takový ten: "Aa, dnes je ten a ten světový den, musíme to dělat!" Světový Den Země tu sice je, ale oslavovat by se mělo každý obyčejný den.
...Začala jsem v nedávné době chodit do školy na metro pěšky. Dříve jsem se tu jednu zastávku raději svezla autobusem za skoro stejný čas. Cesta mne vede dlouhou rovnou ulicí kolem starých vilek, které tu za první republiky pomalu začaly růst. Každý domek lemuje chodník a vedle, ještě než zastoupí obrubník se silnicí, se line zelené trávníky. Psí exkrementy neřeším, ale odpadky ano. Stokrát si vždy říkám: "Vezmi si igelitový sáček a seber to!"
...Když jsem byla menší, můj táta miloval "geokešing". Když jsme se brouzdali lesy a hledali krabičky, sbíral i všemožné odpadky.

...Ať už je Den Země nebo pondělí, zkuste si do tašky přibalit jeden igelitový sáček navíc a sebrat pár odpadků cestou. Koše jsou všude - jen škoda, že majitelé odpadků k nim nedošli. Chápu, i mne někdy při pohledu na odpadek zamrazí a v hlavě mi probíhají názvy všech nemocí, které bych mohla chytnout už jen z pohledu na tu malou věc. Ale..

..."Ale proč my to máme sbírat po těch čuňatech?"

...Podobné otázky padají všude a pořád - třeba ve škole (Na co my ty vzorečky budou?).
...Já sama nevím, ale nelíbí se mi chodit kolem toho všeho potichu a se zavřenýma očima. Nechci tu znít jako nějaký "super EKO mástr", ale chtěla jsem se s Vámi podělit o myšlenku a sama sobě slíbit, že to zkusím.. osušit slzu alespoň malou pomocí té naší zelené matičce Zemi.A jaký je Váš názor? Sbíráte odpadky? Účastníte se těchto "Den Země" projektů? :)

Mějte hezký víkend!


Namaste.

J.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 K. K. | Web | 22. dubna 2016 v 21:27 | Reagovat

Na základce vždycky ředitelka na Den Země vyhlásila odpadkům válku, sebrala všemožná, ekologicky založená, dítka a jako armáda se vydali do lesů našeho "malebného" městečka vyhlásit válku odpadkům. Samozřejmě, že takovéhle akce jsem se spolu se svou kamarádkou taky musela zúčastnit a ne jen z důvodu uvolnění z odpoledky. Měla jsem dobrý pocit z toho, že něco udělám pro naši planetu .. 3 hodiny jsem pobíhala společně s "armádou" a měla radost z každého odpadku, který jsem dala tam, kam patří, do koše. Ale i přesto, že jsme ten den vyčistili takřka celý les, druhý den to tam všechno bylo nanovo. A tak jsem veškeré snahy vzdala a už se o to, kam co kdo hází nezajímám. Což je asi špatně, když nad tím ta přemýšlím.

Děkuji za tvé milé, citlivé a chápavé komentáře, pomáhá to. :)

2 J. J. | E-mail | Web | 22. dubna 2016 v 21:33 | Reagovat

[1]: Také jsme pobíhali po školním pozemku. Jednou jsme našli zakopanou urnu u plotu. Byl z toho šílený případ na celý týden. (nakonec se zjistilo, že si ji tam někdo jen "odložil").

PS.: Není za co. Dobře se čtou!

J.

3 Simix Simix | Web | 23. dubna 2016 v 18:54 | Reagovat

Já to spíš vidím tak, že by se ti vandalové měli zamyslet a házet všechno tam, kam to patří a ne nějaké sáčky a papírky házet do přírody. Nehodlám po někom sbírat odpadky. Párkrát jsem to udělala, ale nejsem jejich uklízečka. To, že to pár lidí takto uklidí, ale plno dalších si to hází kam chce, tomu moc nepomůžeme. Zvlášť když ty odpadky jsou i tam, kde se někdo takový jako ty neobjeví. Bohužel. Každopádně hezký článek a fotka :) Přeji hezký den :)

4 pythonissa3 pythonissa3 | Web | 30. dubna 2016 v 4:00 | Reagovat

Urcite nic nehazim na zem a sve odpadky i tridim, je to mozna tim, ze ziji v anglii a tady jsou na to specialne vybavene. U kazdeho bytu ci domu jsou popelnice ruznych barev, tridi tu i warehousy a tak, ale odpadky ktere uz na zemi byly nesbiram. Sbirala bych, ale... ale jiste, kdyz je nejaka moznost, kde se zapojit k vetsi skupine lidi, tak jiste. :] :]

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama